5 серп. 2015 р.

Як вирощувати огірки?



    Дуже багато людей вирощують на своїх присадибних ділянках огірки. Вирощувати огірки в саду дуже просто і для цього не потрібно знати якихось секретних знань, і ми вам в цьому допоможемо.

   Огірок - популярний овоч який вирощують не тільки в городі. Огірок “звичайний” (лат. Cucumis sativus) - однорічна рослина з сімейства гарбузових Cucurbitaceae. Пагони цього овоча тонкі, тендітні та їх можна легко пошкодити. Стебло у них виростає до 4 м в довжину. Листя огірка жорстко тримаються на досить довгих ніжках, і як правило, воно має форму із 3-5 кутів, а колір від світло-зеленого до темно-зеленого. Сорти огірка можна відрізняти по формі та розміром листя.

   Квіти огірка жовті на колір, роздільностатеві на одній рослині присутні як чоловічі, так і жіночі – чоловічі дозрівають зазвичай раніше, ніж жіночі. Огірок - це рослина квітки якого запиляються комахами. Ранні сорти починають цвісти через місяць після появи перших паростків, а пізні сорти – навіть через 2 місяці.

   Плід огірка - це ягода форма якої має овальну, або циліндричну форму, а в поперечному перерізі нагадує круг або трикутник. На початку зростання молодих плодів шкурка покрита жорсткими чорними або білими волосками. Зелені та недостиглі огірки використовуються для внутрішнього споживання, так як стиглі мають помаранчеве, коричневе або жовте іноді біле забарвлення і погані на смак. М'якоть плодів - зеленуватого або блідно зеленуватого кольору. Насіння плоске, яйцеподібне, довжина якого сягає до 11 мм, білувато жовтуватого кольору, гладкі. На сьогоднішній день на ринку представлено багато сортів огірка, які рекомендовані для вирощування на відкритому ґрунті. Сорти із довгими плодами широко використовуються у теплицях.


   У плодах огірків вітамінів і мінералів не багато. Вони рекомендовані при дієтах при схудненні, так як допомагають видалити надлишок води з організму. Саме в шкірці знаходиться більшість корисних вітамінів та інгредієнтів, а в м'якоті. Для деяких людей сирі фрукти є важко перетравленою їжею, вони містять аскорбінову кислоту (вітамін C). Огірки також використовують у косметиці так як його сік володіє регенеративними здібностями.

    Як вирощувати огірки на відкритій землі?
   Огіркам потрібно місце із інтенсивним освітлененням. Промені від сонця повинні розсіюватися, тому що на місцях де вирощуються огірки будуть попадати прямі промені, то на листках з'являться опіки. Також ці рослини будуть погано рости в тіні (наприклад під деревами) і коли ґрунт навколо нього заріс бур'янами. Найкраще вони будуть рости на родючих ґрунтах, які багаті поживними речовинами, та із хорошими фізичними властивостями такими як швидка всмоктуваність води і швидкість нагрівання ґрунту. Огірки погано ростуть на важких і надмірно вологих, а також на легких і піщаних ґрунтах.

   - Як вирощувати огірки в холодну пору? - Дуже складно так як огірки дуже вимогливі до тепла, і не переносять навіть невеликих заморозків. Квіти і плоди припиняють свій ріст вже при температурі 12-13 °C і нижче. Оптимальна температура для росту огірка який вирощується у відкритому ґрунті складає 20-25 °C

   Вирощувати огірки починають із насіння яке сіють в ґрунт, але тільки тоді, коли середня добова температура буде дорівнювати не менше ніж 10-12 градусів тепла.

Немає коментарів:

Дописати коментар