19 лип. 2014 р.

Як вирощувати кавуни?

 


     До недавнього часу ще не було таких сортів кавуна, які можна було б вирощувати в Україні. Нові сорти підходять для холодного клімату і є стійкими до різних хвороб. Сорт "Росаріо F1" вирощують в ранню пору.



   Плоди округлі, з темно-зеленою шкіркою та червоною м'якоттю, а насіння темно-коричневе. 'Золото Wolicy' F1 цей сорт має подовжені плоди, рожевий м'якоть, жовту шкірку і світло-коричневе насіння. Нижче представляю спосіб вирощування кавунів в більш теплих кліматах.

   1. Факти:
- Вимоги щодо освітленості - постійне денне сонце
- Температура - садити приблизно два тижні після зафіксованих останніх морозів.
- Допустима кислотність (pH) - 6,8 до 5,0
- Запилення - за допомогою комах
- збір врожаю - один раз на рік.

   2. Вимоги стосовно добрив
   Використовуй добрива з великим вмістом фосфору для покращення плодоношення. Великі плетючі рослини виробляють цукор, який робить його плоди солодшими. Слабкі, забуті, веретеноподібні плетючі рослини вирощують фрукти поганої якості. Під час посадки удобрювати потрібно у такому співвідношенні: одна одиниця азоту до чотирьох одиниць фосфору. Зроби свою власну суміш шляхом з'єднання між собою обох добрив або купи добриво з високим вмістом фосфору. Додавай азот через 30 і 60 днів після посадки, щоб підтримувати ріст плетючої рослини. Велика лоза є результатом великої кількості води та добрив, так що залиш для них багато місця. Мінімальна відстань необхідна для всіх кавунів - це 60 - 120 см, але більшість потребує навіть ще більше місця. Посадка на близькій відстані спричиняє невеликій або занадто малому виробництві кавунів.

   3. Полив
Забезпеч достатню кількість води. Якщо кавуни знаходяться в стані стресу, вони перестають рости і не зав'язують плодів. Надмірна кількість води при плодових рослинах спричиняє їхнє відмирання через нестачу кисню. Перевіряйте вологість ґрунту регулярно, і заново підлий у разі потреби, якщо кавуни почнуть в'янути або входити у фазу стресу. Дозволь, щоб 2,5см до 5см ґрунту висохло між послідовними підливами.

   4. Догляд
   Кавуни потребують особливого сонця і тепла. прозора накладна пластмасова підстилка підвищує температуру ґрунту до 10 градусів. Це допомагає кавунам дозрівати навіть на два, три тижні раніше, ніж зазвичай. Окрім попереднього дозрівання плоду спричиняє це також, що кожен кавун робиться більшим та солодшим.
   Дині і кавуни не дуже конкурують і не розвиваються в тіні бур'янів, з якими мусять конкурувати за воду та добрива. Видали маленькі бур'яни, щоб уникнути відставання в рості гарбузів. Уникайте порушення кореню під час видалення бур'янів, так як це знесилююче вплине на ріст та дозрівання фруктів.
   Кавуни, як правило, не мають багато шкідників, але вертицильоз і фузаріоз будуть часто розвиватися, якщо на ділянках кавуни вирощувалися протягом багатьох років. Якщо рослини відмирають в середині літа, то міняй місця посадки і використовуй стійкі сорти рослин.


   5. Час проростання (днів)
12 днів при температурі 20 °C 5 днів при температурі 25 °C
4 днів при 30 °C,   3 дні при температурі 35 °C
Проростання насіння і температура

25 °C до 30 °C

Немає коментарів:

Дописати коментар