31 трав. 2015 р.

Як позбутися кротів та гризунів у саду?



   Шкідливі ссавці такі як кроти та дикі зайці, з давніх часів є дратівливими гостями сільськогосподарських полів та садів. Нижче описано кілька способів боротьби із ними, щоб прогнати їх раз і на завжди зі свого саду.

   1. Полювання. Крота в городі можна викопати і в моменті забити лопатою, коли він виповзає із своєї кротовні.

   2. Один із найстаріших методів вилову кротів - це риття захоплюючих канавок (ровів). Вони можуть бути із паралельними або діагональними стінками і днищем різної ширини. Зазвичай глибина таких канавок 30-40 см, а ширина 20 см. В них через кожні 5-10 м. можна викопати глибокі свердловини, в які будуть падати гризуни. У ровах або свердловинах можна покласти отруту. Рови бажано викопувати на межі оброблюваної земельної ділянки із лісом або заселеним кротами полем, щоб вони не переходили з однієї ділянки на іншу.

   Захоплюючі канавки ефективно оберігають від кротів рослини які вирощуються в парниках, а також оберігають овочі, фруктові дерева і кущі в садках. За цими ровами потрібно дивитися, так як їхні стінки з часом руйнуються, особливо після дощу, а також ранньою весною, коли земля зсувається. Такі канавки можуть виконувати свою задачу протягом багатьох років. Недоцільно викопувати такі рови на водно-болотній території, так як вони швидко заповнюються водою.



   3. Найдешевшим та найбезпечнішим способом боротьби із гризунами та кротами в саду є використання пасток. Звичайно для цього потрібно терпіння та майстерність. Це має вирішальне значення для успішної боротьби з ними. Не кожна пастка дасть задовольняючі результати. Пастки, які незважаючи на ретельні налаштування можуть бути присипані землею шкідниками, тому їх потрібно замінити на інші. Не потрібно ставити пастки занадто близько один до одного.

   4. Хімічні засоби проти гризунів відносяться до отрут, і через це вони також дуже шкідливі як для людини та і домашніх тварин. Препарати у вигляді газів, які використовуються для запускання газу до нір.  Фіксовані препарати, що складаються із зерен або пластівців із додаванням діючої речовини, а також у вигляді порошку або таблеток, що містять отруту, кладуть у  місцях де ходять шкідники і додається до їжі гризунам, в той час як рідкі додаються в посудину із водою.

 В даний час застосовується безліч препаратів, в яких містяться різні активні речовини які знищують кротів. Всі дозволені та призначені для боротьби з гризунами препарати можуть бути використані власниками садів, але найкраще, як би боротьба з кротами проводилась на кількох садових ділянках, а боротьбу проводив би добре підготовлений спеціаліст. 

 Після того як кроти втечуть із участку, можете подбати про красивий вигляд газону у вашому саду. У нас на сайті можете прочитати підходящу статтю про те як правильно підготовити землю та посіяти траву читайте тут.

   5. Репеленти - окрема група хімічних засобів для захисту рослин. Це речовина для відлякування тварин. Жоден із цих препаратів досі повністю не оберігає плодові дерева від гризунів та зайців. Особливо взимку коли дикі зайці голодні, вони гризуть кору дерев, навіть тих які помазані репелентами. Дослідження показали, що репеленти нанесені на кору, оберігають дерева перед зайцями тільки кілька тижнів. Тому, процедуру нанесення таких хімікатів потрібно повторювати кожні 2-5 тижні, це залежить від погодних умов та стійкості препарату.



   6. Найкращий захист саду від зайців це паркан із сітки (оцинкований дріт) з отворами 5х5 см. Нижню частину сітки потрібно вкрити землею. Будь-які пошкодження сітки слід негайно видаляти. Кору стовбура і гілки різних фруктових дерев можна захистити від зайців і гризунів, щільно вкривши стовбур соломою або тростиною. Висока сітка вкопана нижньою частиною в землю навколо дерева на відстані 0,5 м від стовбура ефективно захищає від зайців.

   7. Екологічний метод полягає у створенні несприятливих умов, які перешкоджають заселенню шкідливих ссавців у саду. Наприклад підтримання неродючості землі навколо плодових дерев, це запобігає накопиченню в цих місцях гризунів. Риття землі в саду, викорчовування бур'янів, засипування шляхів та нір де проходять ці гризуни, заважає їм нормально пересуватися та розмножуватися.

   8. Доведено, що кроти неохоче поселяються на тих участках де ростуть такі рослини як гірчиця або гречка. Причиною цьому є те, що коли вони їдять зелені пагони цих рослин це призводить до змін у судинній системі та дегенерації їхньої печінки. Можна посіяти гірчицю в другій половині літа, залишити на цілу зиму і перекопати тільки аж на весні.

Ось такі методи використовуються для боротьби із кротами та гризунами на ваших земельних участках. А які ще методи вам відомі? Напишіть про це в коментарях. 

З повагою admin

Немає коментарів:

Дописати коментар